יום חמישי, 12 ביוני 2014

מאיפה הגיעה האנטישמיות המוסלמית בכלל

על מה ולמה אני עוסק בזה בכלל. לא כלכלה, לא פיננסים, לא שוק ההון. לא שום דבר שקשור באלה. האמת, אין סיבה מיוחדת, ספר שצדה אותו עיני, אין לי ממש שמץ של מושג איך הגעתי אליו באינטרנט. חייבים להודות שהכותרת, והכריכה צדים את העין. חיפשתי עליו חומר, ומצאתי ראיון שנערך עם כותב הספר - Tarek Fatah, פובליציסט וסופר ערבי ממוצא פקיסטני שמתגורר בקנדה. חייבים להודות שזה לא רגיל למצוא מוסלמי, פקיסטני שמדבר בצורה הזו על אנטישמיות מוסלמית.


הראיון די ארוך, ובחלקו הראשון מתייחס בעיקר לקנדה, אבל  בערך אחרי 4 דק', הוא מדבר על הספר. והראיון איתו פשוט מרתק. לאור העובדה שהסיכוי שממש תקשיבו לראיון לא גבוה, החלטתי אני לתת תקציר של מה שאני לקחתי מהראיון:

בראיון הוא נותן דוגמאות, בלי כחל וסרק, על אנטישמיות מוסלמית מודרנית, שמחקה מוטיבים מהאנטישמיות הנוצרית, ללא כל בסיס, אלא פשוט כהעתקה ללא שיקול דעת.

לטענתו אם כבר, מה שצריך לקרות הוא הפוך, כי יש עדות לטבח שמוחמד ערך ב-800 יהודים, כלומר, אם כבר יש עדויות, הן לטבח של מוסלמים ביהודים, ולא הפוך.

לטענתו, האנטישמיות המוסלמית כלפי היהודים מגיעה פשוט מבורות. מרבית המוסלמים לא קראו מעולם את הקוראן, 90% מהם לא יודעים כלל לקרוא ערבית, בטח שלא להבין אותה. מה שמשאיר את האוכלוסיה המוסלמית להיות בת ערובה לקומץ של גורמים אינטרסנטים שמפיצים מידע כוזב על היהודים.

הוא גם מתמודד עם הטענה של המוסלמים שהם אינם אנטישמיים, אלא פשוט נגד ישראל. לטענתו, רבים מהמוסלמים מודים שגם אם ישראל תושמד ותהיה מדינה פלסטינית, הם לא יפסיקו את היחס כלפי היהודים.
העימות בין הפלסטינים ליהודים צריך להישאר עימות פוליטי, משפטי, בין שני עמים שטוענים לריבונות על חבל ארץ. העימות לא צריך לגלוש לכיוונים דתיים בכלל.

הוא מדבר גם על תהליך ההקצנה שעובר על החברה האיסלאמית בשנים האחרונות, למשל היום הוא לא יכול לדבר עם אף אחד מארץ מולדתו, פקיסטן, שלא חושב שהיהודים והישראלים אשמים בפיגוע של 9/11.

נקודה מאוד מעניינת שהוא מעלה היא האשמה במצב הזה. האשמה לדבריו נעוצה בארה"ב, שבזמן המלחמה הקרה, הזינה את העולם הערבי בתעמולהה אינסופית לכך שהיהודים הם האחראים לקומוניזם. האמריקאים הוציאו המון כסף כדי לשכנע את העולם המוסלמי שהקומוניזם הוא קונספירציה יהודית שמתכננת להשתלט על העולם. התעמולה הזו נספגה היטב בעולם המוסלמי, במדינות שהיו בנות ברית של ארה"ב. הוא עצמו זוכר את זה שאנשים במדינת הולדתו, עוד בהיותו בן 6 או 7, שאנשים מדברים על כך שלנין ומרקס הם יהודים, ושהם בעצם מתכננים להשתלט על העולם. זה לא אמר לו כלום אז, אולם זה נחרט.

לאחר תום המלחמה הקרה, הלפיד הועבר לאחים המוסלמים, שהיו בני ברית של ארה"ב. היום יש ארגונים בארה"ב, תנועות נוער, וכיו"ב, שמפיצים את התעמולה הזו. המוסלמים לא יודעים איך לייבש את הביצה הזו, הם נלחמים ביתושים, ולא מייבשים את הביצה עצמה.

לראיון המלא:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה